You are currently viewing Łask – #JestRobotaDoZrobienia
Spotkanie z mieszkańcami Łasku

Łask – #JestRobotaDoZrobienia

„Jaka jest Polska Twoich marzeń?”

– takie pytanie zadawaliśmy mieszkańcom Łasku rozmawiając z nimi na rynku w niedzielę, 14 maja 2023 r. Ponad wszystko, Łask chce zakończenia wojny polsko-polskiej, poczucia bezpieczeństwa, przestrzeni na rozwój i spokoju.

Łask- odpowiedzi mieszkańców

Mieszkańcy Łasku zapisali na naszej tablicy to, czego potrzebują. Sprawniejsza komunikacja publiczna, mniej “betonozy”, więcej zieleni, racjonalne wykorzystywanie zasobów mieszkaniowych np. pod kątem wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej czy dostęp do lekarzy specjalistów na miejscu. Wielokrotnie mówiono także o potrzebie integracji i inspiracji dla młodych ludzi, ponieważ to o ich przyszłość warto walczyć.

To była wręcz doskonała okazja, aby spotkać się z mieszkańcami twarzą w twarz. Chcemy rozmawiać na temat konkretnych spraw do załatwienia u nas w Łasku. W rezultacie potwierdza się, jak wiele Polek i Polaków chce uwierzyć, że najbliższe wybory przyniosą konkretne zmiany na lepsze. Te wybory mogą dać nam nadzieję i zakończyć wyniszczającą wojnę polsko-polską. Bez tego nie rozpoczniemy procesu transformacji w Polsce. Mieszkańcy sami mówili o tym, że oczekują wdrażania taniej, zielonej energii czy efektywnej edukacji zamiast indoktrynacji od ministra Czarnka. Łask, jak wiele miejsc w Polsce, potrzebuje powiewu świeżego powietrza! Przed nami bardzo dużo pracy. Jestem jednak przekonany, że wsłuchując się w potrzeby ludzi i budując społeczeństwo obywatelskie – jesteśmy w stanie wprowadzić realną zmianę. Zmianę, która pozwolić Polakom na dobre życie.

W ramach akcji “Jest robota do zrobienia” przedstawiciele partii Polska 2050 Szymona Hołowni odwiedzają polskie miasta, ponieważ chcą zachęcić mieszkańców do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Pytają ich, jakiej chcieliby Polski, co powinno się zmienić i co jest dla nich najważniejsze. W rezultacie – zapraszają do współtworzenia polityki. Spotkajmy się w Twoim mieście!

Wspieraj mnie, jeśli chcesz, aby właśnie tak wyglądała polska polityka! Dziękuję Ci za każdą wpłatę i wiarę w to, że może być inaczej!

Pozdrawiam Was serdecznie i jestem do Waszej dyspozycji,

Mikołaj Dorożała

Dodaj komentarz