You are currently viewing Media publiczne – to da się naprawić!
Media publiczne - pod siedzibą TVP Łódź

Media publiczne – to da się naprawić!

Plan Polski 2050 dla mediów w Polsce!

Media publiczne aktualnie wpływają na decyzje polityczne Polaków. Głównie dlatego, że stały się ostoją propagandy. Trzecia DROGA dla mediów publicznych, to odejście od mediów hejtu i nagonki oraz przejście do mediów jakościowego kontentu. To dla mnie wyjątkowo ważny dzień. Spędziłem blisko 15 lat swojego zawodowego życia pracując właśnie w mediach. Współpracowałem m.in. z sektorem małych i średnich polskich, lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. Doskonale znam ich codzienne problemy – choćby niedawny, absurdalny pomysł PiS w postaci tzw. lex pilot.

Media publiczne jako swoją misję powinny mieć rzetelne informowanie, a przede wszystkim – edukowanie i budowanie świadomości Polaków. Chociażby świadomości ekologicznej czy zdrowotnej. W tej chwili zamiast wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego – niszczą je!

W 2014 roku budżet mediów publicznych wynosił około 600 mln złotych. Dziś, po 8 latach rządów PiS, wynosi ponad 3 miliardy! 

Równolegle pierwszy program Polskiego Radia stracił blisko połowę słuchaczy, a Radiowa Trójka aż 70%!

Nasz plan na media publiczne:

👉Zlikwidujemy abonament i nie pozwolimy na partyjniackie wyciąganie miliardów z pieniędzy podatnika. 

👉Stworzymy osobny fundusz mediów publicznych finansowany nie z podatku Polek i Polaków, ale ze składek, które zapłacą cyfrowi, medialni giganci działający na polskim rynku.

👉Zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych, która skrajnie upolityczniona zajmuje się dziś głównie łamaniem kręgosłupów dziennikarzy.

👉Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie miała po jednym przedstawicielu z każdej sejmowej partii oraz jednego przedstawiciela Prezydenta, a nie funkcjonariuszy jeden partii. 

👉Będziemy wspierać media lokalne – stworzymy 16 lokalnych spółek medialnych niezależnych od Warszawy, które będą produkowały dobrej jakości programy, audycje radiowe i portale internetowe z mniejszą o połowę ilością reklam!

👉Wszystkie procedury konkursowe w mediach publicznych zostaną upublicznione i otwarte! Koniec z kolesiostwem tej czy innej partii rządzącej.

👉Zmniejszymy ilość reklam w publicznej telewizji o połowę i przede wszystkim przywrócimy zasady etyczne, aby zlikwidować wreszcie ten zorganizowany, partyjny hejt wpędzający nas każdego dnia w kolejną odsłonę wojny polsko-polskiej.

Wspieraj mnie, jeśli też chcesz takich mediów publicznych! Mediów publicznych, które edukując, dają nadzieję i wyciągają Polaków w górę!

Pozdrawiam i czekam na Twoje wiadomości, także te w temacie mediów publicznych!

Mikołaj Dorożała

Dodaj komentarz