You are currently viewing Trzecia droga – wspólna droga
Trzecia Droga - Wspólna droga

Trzecia droga – wspólna droga

Możesz wybrać wreszcie większe dobro, a nie kolejny raz – mniejsze zło.

Miliony Polek i Polaków chcą dziś innej polityki, są już zmęczeni sporem, w którym zakleszczyło się polskie społeczeństwo. Ci ludzie chcą polityki, która nie będzie o sile samych polityków, ale o przywróceniu mocy obywatelkom i obywatelom Rzeczypospolitej. Nasza trzecia droga to droga inna niż te, które dominują w dotychczasowej polskiej polityce.

Czym dla mnie jest Trzecia Droga?

Kilka lat temu postanowiłem rzucić sobie wyzwanie i przejść całe polskie wybrzeże Bałtyku… pieszo. W rezultacie spędziłem 18 długich dni idąc po piasku, najczęściej w samotności. Cykl filmów z moimi refleksjami, który wtedy nagrałem nazwałem „Inną drogą”. Dlaczego? Ponieważ większości z nas nie mieści się w głowie, po co robić coś takiego. Dlaczego iść pieszo 440 km, zamiast przejechać szybko ten dystans samochodem albo zwyczajnie usiąść w jednym miejscu na plaży. Jeśli chcesz bliżej poznać Mikołaja Dorożałę – podróżnika i człowieka ciekawego świata – cykl „Inną drogą” zobaczysz tutaj.

Chodziło mi o to, żeby czegoś doświadczyć i poznać siebie. Żeby otworzyć się na nowe możliwości. I ta Trzecia Droga, to właśnie inna droga. Nie chcę już słyszeć, że nie mamy z czego wybierać. Albo, że są tylko dwie partie. Albo „musze wybrać mniejsze zło”. Teraz polska scena polityczna jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze – idźmy na te wybory. Po drugie – nie bójmy się dać szansy tym, którzy w tej polityce jeszcze nie byli. I po trzecie – przestańmy się oceniać, ale wsłuchajmy się w swoje słowa. Potrzebujemy świeżego spojrzenia, kreatywności i tego, żeby politykom się chciało. Chcemy, aby do polityki wchodzili ludzie, którzy potrafią słuchać, zamiast zakrzykiwać rzeczywistość. O tym właśnie jest Trzecia Droga.

Wspieraj mnie, jeśli też czujesz, że zamiast wojny polsko-polskiej potrzebujemy różnych alternatyw na opozycji. Odsuńmy wspólnie PiS od władzy!

Pozdrawiam Cię z serdecznością i pamiętaj, jestem do Twojej dyspozycji!

Mikołaj Dorożała

Dodaj komentarz